Pėsčiųjų žygis

Knygnešių žygis Dvarų istorijos 2020

2020.08.15

Kviečiame į pėsčiųjų žygį, kuriame nukeliausite į praeitį - aplankysite senovinius dvarus, sužinosite jų istorijas ir patys pasinersite į XIX amžiaus gyvenimą. Žygis prasidės Gelgaudiškio dvare, kur žygeivius pasitiks dvaro ponas su ponia. Ponas pakvies apžiūrėti dvaro sodybą, o ponia nusives į dvaro rūmus, kuriuose sutiksite dvaro damas ir susipažinsite su dvariška kasdienybe. Mažuosius žygeivius užims guvernantė, paruošusi jiems pramogų ir žaidimų, suaugusieji galės apsilankyti dvaro bibliotekoje ir apžiūrėti autentiškas spaudos draudimo laikotarpio knygas.

Žygiuosite per įspūdingo dydžio dvaro parką, kurio stotelės atskleis dvaro istorijas, vėliau maršrutas ves Nemuno pakrantėmis, galėsite pasigrožėti atsiveriančiomis panoramomis ir kitame krante matomomis Panemunės pilimis. Pasirinkę ilgiausią maršrutą, pasieksite ir Palankinės šilą, kuriame pasijusite tarsi pajūryje - eisite smėlio kopomis. Kiduliuose aplankysite antrą dvarą, kur jus priims dvaro ponia su dvariškiais ir pakvies papietauti.

Pakeliui jūsų lauks ir daugiau lankytinų objektų - neogotikinio stiliaus Gelgaudiškio bažnyčia, Maštaičių piliakalnis, Kaimelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia, koplytstulpis knygnešiams atminti Kidulių kapinėse. Gelgaudiškyje vyks miestelio šventė, kurioje galėsite stebėti meno kolektyvų pasirodymus.

Maršrutai

Žygyje bus trys maršrutai - 10 km, 20 km ir 30 km ilgio. Trasos bus sužymėtos. Vietovės reljefas - nesudėtingas, įveikiamas visiems. Žygiuosite lauko takais ir miško keliukais.

Knygnešių žygio maršrutas

Renginio vieta ir laikas

Starto ir finišo vieta: Gelgaudiškio dvaras, Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių raj.

Renginio data: 2020 m. rugpjūčio 15 d.

Renginio programa:

9:00 - 11:00 val. - registracija ir startas.
18:00 val. - renginio pabaiga.

Registracijos vietoje dalyviams bus išduota dalyvio kortelė ir maršruto žemėlapis. Startuojama savarankiškai, po registracijos.

Dalyvių aprūpinimas

Trasoje bus kontrolės punktai, kuriuose žygeiviai bus vaišinami užkandžiais ir sriuba, galės pasipildyti vandens atsargas.
Sėkmingai žygį įveikę dalyviai bus apdovanoti diplomais.

Registracija

Registruotis į žygį galima internetu, taip pat renginio vietoje. Dalyvių amžius - neribojamas, galima vestis augintinius.

Dalyvio mokestis nuo 2020-08-10:

  • 10 km maršrutas (vieno dvaro lankymas, vienas kontrolės punktas, užkandžiai, vanduo) - 10 eur
  • 20 km maršrutas (vieno dvaro lankymas, du kontrolės punktai, užkandžiai, vanduo) - 12 eur
  • 30 km maršrutas (dviejų dvarų lankymas, trys kontrolės punktai, šiltas maistas, užkandžiai, vanduo) - 16 eur

Registruojantis renginio vietoje - papildomas 2 eur mokestis.

Vaikams, jaunesniems nei 14 metų, ir senjorams, virš 65 metų - 20% nuolaida.
Lietuvos kariuomenės kariams, Šaulių sąjungos nariams - 20% nuolaida.

Registruotis

Atvykimas, parkavimas

Žemėlapyje pažymėjome rekomenduojamas parkavimo vietas. Planuojantiems nakvoti, rekomenduojame apsistoti šalia Gelgaudiškio esančioje kaimo turizmo sodyboje "Nemuno vingis".

Partneriai ir rėmėjai

  • Šakių raj. savivaldybės Gelgaudiškio seniūnija
  • Šakių raj. savivaldybės Kidulių seniūnija
  • Gelgaudiškio kultūros centras
  • Šakių kultūros centras
  • Šakių šaulių 405-oji kuopa
  • Kauno apskrities viešoji biblioteka
  • Sodyba "Nemuno vingis"